• Wyniki konkursu na " Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową"

     • Miło nam ogłosić wyniki konkursu, który stał się już tradycją naszej szkoły.


      Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o  kartkach świątecznych wysyłanych tradycyjną drogą. Szkoła Podstawowa nr 2 nie zapomina :). Adresaci waszych kartek świątecznych - emerytowani pracownicy naszej placówki oraz lokalne instytucje, niejednokrotnie zachwyceni ich wykonaniem zatrzymują je na długo układając na szafkach czy kredensach. Własnoręcznie wykonane, ozdabiane różnymi technikami, z wykorzystaniem akcentów tradycyjnych ...  Właśnie takie piękne kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły zostały im przekazane. 
      W tym roku Jury potwierdziło że wybór w konkursie był niełatwy. Pomysłowość i barwność kartek najlepiej ukażą zdjęcia. Po obradach postanowiono  wyróżnić prace: 


      KATEGORIA I-III


      I miejsce - Antonina Machowska 2c
      Roksana Książek 2a
      II miejsce - Szymon Witkowski 2d
      Liliana Brandys 2a
      III miejsce - Lena Jemioło 2a
      Sebastian Jemioło 3b

      KATEGORIA IV- VIII


      I miejsce - Amelia Wilk 8a
      Filip Kulig 5a
      II miejsce - Oliwier Jadach 6a
      Katarzyna Sączawa 7d
      III miejsce - Malwina Urban 7c

      Wyróżnienie 
      Patryk Czachor 8c
      Patryk Sułek 8c

      Gratulujemy !!!

     • Najpiękniejsze drzewko świąteczne

     • W starszych klasach zrobiło się równie świątecznie...

      Komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała, że wygrywa choinka klasy 7c nagrodę dla klasy przekażemy po powrocie do szkoły.

      Gratulujemy !!!

     • Głosuj na Kolbuszową

     • Zachęcamy do oddania głosu na nasze miasto!!!

      Nasze miasto zostało zgłoszone przez Mieszkańców do nagrody dla najpiękniej rozświetlonych na święta miast w Polsce w ramach akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą. Konkurs organizowany jest za pośrednictwem „Gazety Codziennej Nowiny”. Każdy z nas może oddać 10 głosów dziennie. Nagrodą w plebiscycie jest sprzęt AGD o wartości 10 000 zł brutto, który w przypadku zwycięstwa Kolbuszowej, trafi do najbardziej potrzebujących Mieszkańców naszej gminy. 

      https://nowiny24.pl/p/kandydat/kolbuszowa%2C2404877/.

       

     • Życzenia świąteczne

     •   

      W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Wierzymy, że już niedługo nasze życie wróci do normalności - i w dniach powszednich, i w tych szczególnych, oczekiwanych.

        

      W ten wyjątkowy czas Świąt,  pragniemy wszystkim Uczniom i Rodzicom złożyć życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń i wielu sukcesów – Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

     • By poczuć magię świąt…

     • 17 grudnia 2021 r. uczniowie klasy VII a, b i d wybrali się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, by wziąć udział w zajęciach poświęconych  zdobieniu bombek choinkowych. Poznali również tajniki powstawania wyrobów ze szkła, profesjonalne sposoby ich barwienia i ozdabiania. Następnie siódmoklasiści wzięli udział w zajęciach wypiekania i zdobienia pierników pod czujnym okiem ciotki Fiony. W miłej, świątecznej atmosferze uczniowie samodzielnie ucierali lukier, by potem móc wyczarować świąteczne wzory na pachnących pierniczkach, które ze smakiem zjedli. 

     • Wyniki konkursu Olimpus z języka angielskiego - sesja jesienna

     • Brawa dla uczestników i zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Olimpus -sesja jesienna, która zawsze jest wielkim wyzwaniem dla naszych miłośników języka angielskiego. Test składał się 30 pytań w których jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Mogło się również zdarzyć że żadna z odpowiedzi nie była poprawna.  

      Tym milej nam poinformować,  że 10 uczniów  zostało Laureatami tegoż konkursu!!!

      Są to :

      klasa 5 - Tamara Turek

                     Julia Kaltenberg

                     Nikola Reguła 

      klasa 7 -  Mateusz Wrona

      klasa 8 - Antonina Grabiec

                    Gabriela Gliniany

                    Kornelia Woźniak

                    Zuzanna Drożdż

                    Gabriela Wilk 

                    Oliwia Fitał 

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

     • Dziękujemy…

     • Szkolny Klub Wolontariatu działający w naszej szkole dziękuje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji Dobre słowa, dobre serca na Boże Narodzenie.

      Zebraliśmy ponad 200 kartek. Część z nich przekazaliśmy dla Szlachetnej Paczki, część samorządowi szkolnemu, a 150 kartek otrzymała Fundacja Serce, aby dołączyć je do paczek żywnościowych dla osób samotnych, starszych, potrzebujących z terenu Kolbuszowszczyzny. Jesteśmy przekonani, że dobre słowa skierowane do tych ludzi  wniosą w ich serca radość i nadzieję.

     • "Żołnierz, poeta, czasu kurz..." - ogłoszenie wyników

     •      30 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się  GMINNY KONKURS ON-LINE poświęcony życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Patrona naszej szkoły i jednocześnie Patrona roku 2021.

           Uczniowie  gminy Kolbuszowa mogli zmierzyć się w walce o zwycięstwo w czterech kategoriach: praca plastyczna, recytacja, piosenka, prezentacja multimedialna. Jury oceniło nadesłane materiały i ogłosiło werdykt.

      • PRACA PLASTYCZNA 

      I miejsce: Oliwia Fitał (SP nr 2 Kolbuszowa)

      II miejsce: Natalia Faryniarz (SP Widełka)

      III miejsce: Natalia Kurda (SP Kolbuszowa Górna)

                          Daria Ferko (SP 2 Kolbuszowa)

      • RECYTACJA

      I miejsce: Tymoteusz Baran (SP 2 Kolbuszowa)

      II miejsce: Gabriela Kretowicz (SP Widełka)

      • PIOSENKA 

            I miejsce: Julia Syniec (SP Widełka)

      • PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

            I miejsce: Mateusz Bogacz (SP Kolbuszowa Górna)

                             Dominika Brzozowski (SP Widełka)

            II miejsce: Izabela Stępień (SP 2 Kolbuszowa)

            Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Po odbiór dyplomów i nagród prosimy zgłaszać się do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej (od 17 grudnia).

     • UROCZYSTE SPOTKANIE W AKADEMII PANA KLEKSA

     •      7 grudnia mała sala gimnastyczna w SP nr 2 zamieniła się w aulę Akademii pana Kleksa. Uczniowie klasy IV b ubrani w galowe mundurki uczniów Akademii lub też przebrani w stroje baśniowych postaci przybyli do sali 39, aby uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym pod hasłem „GODZINA NIEZWYKŁYCH OPOWIEŚCI”. Gości witał sam pan Ambroży Kleks (w tej roli wystąpił Dawid Wilk). 

       

           Gdy wszyscy zajęli miejsca, profesor wygłosił mowę inaugurującą uroczystość. Następnie prowadząca spotkanie uczennica, o imieniu rozpoczynającym się na literę „A” (Anastazja Reguła), prosiła kolejnych uczniów o zaprezentowanie wybranej historii dotyczącej bohaterów „Akademii pana Kleksa”. Uczestnicy spotkania mogli poznać losy szpaka Mateusza, dowiedzieć się, o czym śnił Adaś Niezgódka, jak przebiegała wizyta w psim raju czy też w fabryce dziur i dziurek, a także co chłopcy znaleźli podczas zabawy w poszukiwaczy skarbów. Zebrani mieli również okazję wysłuchać referatu na temat Księżyca i jego mieszkańców. 

           Niezwykłe opowieści prezentowali wyznaczeni przez pana Ambrożego uczniowie: Bartek Chochrek, Agatka Frankiewicz, Daria Pacyna, Krzysiu Szymański, Anastazja Reguła, Lidka Wit. Prezentacje uczniów oceniał powołany przez profesora Kleksa ekspert – pani Anna Januszek, a  w roli fotografa, który uwiecznił to spotkanie, wystąpiła wychowawczyni – Klaudia Serafin.

     • Mikołajkowe wyjście klasy 3c do kręgielni

     • 3 grudnia klasa 3c wybrała się na kręgle. Dla dzieci pobyt na kręgielni był bardzo emocjonujący, niektórzy po raz pierwszy grali w prawdziwe kręgle. Kule nie zawsze toczyły się tak, jakby tego chcieli zawodnicy, ale nie przeszkadzało to w dobrej zabawie - świetnie sobie radzili. W czasie przerwy czekał na dzieci posiłek, a po nim dalsza część gry.

      Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Było super!! Czas spędzony w kręgielni okazał się strzałem w dziesiątkę!!

     • Wokół świątecznego stołu -warsztaty klasy VII b


     •          Wokół świątecznego stołu – wigilia w skansenie to temat warsztatów, w których uczestniczyli  uczniowie kl. VII b w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Podczas zajęć poznali wigilijne zwyczaje panujące u Lasowiaków i Rzeszowiaków. Zwiedzili zabytkowy kościół pw. św. Marka, a także świątecznie zaaranżowaną chałupę z Markowej. Wykonywali również ozdoby choinkowe. Następnie, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie życzenia. Potem zasiedli do stołu, by pokosztować tradycyjnych wigilijnych potraw . 

     • Wizyta w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni

     • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN z Weryni bierze udział w programie „Rozgrzewamy polskie serca”. W ramach tej inicjatywy zaproszono naszych uczniów klas 8 do uczestnictwa w warsztatach i pokazach.

      Dzięki uczniom i nauczycielom ZSAE nowe pokolenie poznało historię naszego regionu. Dziękujemy za to, że mogliśmy zgłębić obrzędy i kulturę naszych babć i dziadków m.in. wykonując ozdoby bożonarodzeniowe, plecionki ze sznurków oraz pierniczki. Uczniowie mieli także szansę nauczyć się wyszywania tradycyjnych lasowiackich wzorów, malowania na desce oraz gotowania potraw regionalnych.

      Pokazano, i uświadomiono uczniom, iż należy dbać o swoją lokalną tradycję . 

      Dziękujemy za zaproszenie!!!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie