• II miejsce naszych uczniów w VIII  Ogólnopolskim Maratonie Matematycznym „Banachiada”
      • II miejsce naszych uczniów w VIII Ogólnopolskim Maratonie Matematycznym „Banachiada”

• 29.03.2020 17:08
      • Konkurs matematyczny zespołów 2-osobowych w Jarosławiu.

• 6 marca br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyła się ósma edycja Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

Cztery spośród siedmiu rozgrywanych dotychczas konkursów zakończyły się zwycięstwem uczniów z naszej szkoły. Raz nasz zespół zdobył 2 miejsce, raz  3 miejsce i raz 4 miejsce.

W tegorocznych zmaganiach matematycznych wzięło udział 30 dwuosobowych zespołów uczniów ze szkół podstawowych, w większości byli to ósmoklasiści. Uczestnicy maratonu przez pięć godzin rozwiązywali zestaw 120 zadań. Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem „młodych matematyków”.

O zwycięstwie decydowała liczba uzyskanych punktów.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Piotr Staniszewski kl. VIII a (opiekun dydaktyczny mgr Helena Mazan)

i Paweł Koźmic kl. VII a (opiekun dydaktyczny mgr Bożena Kochanowska Koźmic).

Chłopcy uzyskali 171 punktów zdobyli  II miejsce i tytuły laureatów tego konkursu.

Zaplanowana na się 30 marca 2020 r.  Uroczysta Gala wręczenia nagród zwycięzcom z powodu koronawirusa zapewne się nie odbędzie. Chłopcy otrzymają więc nagrody pocztą.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki