• Tu był magazyn Szlachetnej Paczki

   • 06.02.2019 18:12
   • Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI 08-09 grudnia dostarczyli pomoc do 29 potrzebujących rodzin z terenu powiatu kolbuszowskiego – osób starszych, samotnych, rodzin z osoba niepełnosprawną, samotnym rodzicom. Dodatkowo 8 rodzin otrzymało pomoc w postaci paczek z żywnością i środkami chemicznymi, zebranych dzięki hojności kolbuszowian.
   • LUBIĘ LUDZI

     

    SZLACHETNA PACZKA
    połączyła niemal 2000 osób z terenu całego powiatu!

     

    „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
    Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.”

     

    Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI 08-09 grudnia dostarczyli pomoc do 29 potrzebujących rodzin z terenu powiatu kolbuszowskiego – osób starszych, samotnych, rodzin z osoba niepełnosprawną, samotnym rodzicom. Dodatkowo 8 rodzin otrzymało pomoc w postaci paczek z żywnością i środkami chemicznymi, zebranych dzięki hojności kolbuszowian.

    08-09 grudnia odbył się XVIII finał projektu SZLACHETNA PACZKA. Jest to prawdziwy „weekend cudów”. Paczki przygotowane przez darczyńców dla konkretnych rodzin dotarły do domów potrzebujących. Żywność, środki czystości, zimowa odzież, te rzeczy znalazły się w pudłach. Nie zabrakło też przedmiotów o które szczególnie prosiły rodziny, takie jak meble, lodówki, pralki, węgiel oraz upominki – perfumy, książki, zabawki.

    W sumie Paczki przygotowywało prawie 600 osób (średnio 21 osób robiło jedną paczkę). Zaangażowanie w projekt okazało się wydarzeniem społecznym do którego angażują się rodziny, szkoły, grupy przyjaciół. Dla niektórych firm wspólny wybór rodziny i zakupy to coroczny, wyjątkowy rytuał.

     

    Jesteśmy też nieziemsko szczęśliwi. Świat znowu stał się lepszy.
     

    W imieniu obdarowanych rodzin pragniemy przekazać słowa

    DZIĘKUJEMY

    za otwartość, szczodrość, wrażliwość, otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka i zaangażowanie w niesienie pomocya  My jako Wolontariusze dziękujemy za wspaniałą współpracę.

    Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Dobroczyńcom, którzy otwarli swoje serca dla innych. Dziękujemy za nieocenioną pomoc przy rozwożeniu paczek Panom kierowcom oraz osobom, które pomagały nam dźwigać ciężkie paczki.

    Dziękujemy tym, którzy wsparli nasze działania i siły przekazując nam pierogi, pizzę, tort, cisto i ciasteczka, piękne koszulki oraz za gościnność w stworzeniu magazynu, który mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2.

    Z całego serca DZIĘKUJEMY i życzymy szczęśliwego Nowego 2019 Roku.

    Dziękujemy za Waszą pomoc!

    Kolbuszowska Drużyna Szlachetnej Paczki

     

    W SZLACHETNEJ PACZCE wciąż możesz zrobić coś dobrego, nie tylko na święta – masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:

    • Wpłać na Paczkę i spraw, że dotrzemy do kolejnych rodzin w potrzebiewww.szlachetnapaczka.pl/wiecejpaczki

    • Dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok -http://www.szlachetnapaczka.pl/wip

    • Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI i spraw, że projekt będzie działał w twoim mieście –www.superw.pl

    • Pamiętaj o nas przekazując 1% podatku – 1% na Paczkę ma moc zmieniania świata na lepsze – KRS

    Szlachetna Paczka to nie jedyny projekt pomocowy realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna (więcej informacji na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl/).W Kolbuszowej kilkoro dzieci zostało włączone do Projektu Akademia Przyszłości – tu również jest możliwość pomagania – można ufundować indeks lub wesprzeć wpłatą działania Akademii.

   • Wróć do listy artykułów