• Święto Niepodległości w zerówce

     •  

      11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

      Pielęgnując tradycje polskie10 listopada 2020 r. w naszej szkolnej zerówce obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszej zerówki było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

      Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu“. Dzieci dokładnie o godz. 11:11 odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

      Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych zerówkowiczów.

       

       

       

       

       

       

       

     • Święto Niepodległości

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      Dziś obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to dla nas dzień szczególny – będący upamiętnieniem zmagań o to, co dla nas Polaków jest szczególnie ważne – wolność.


      Tegoroczne obchody są wyjątkowe. Nie odbędą się uroczyste apele, nie przyjdziemy do szkoły ubrani na galowo, nie odśpiewamy wspólnie hymnu przy akompaniamencie pani Elżbiety. Nie oznacza to jednak, że ten ważny dla nas wszystkich dzień nie został upamiętniony. Na lekcjach historii, języka polskiego, godzinach do dyspozycji wychowawców klas uczniowie poznawali sylwetki Wielkich Polskich Patriotów. Śpiewano pieśni patriotyczne, rozmawiano o możliwościach wyrażania patriotyzmu współcześnie. Jednym z nich było uczestniczenie w lekcjach zdalnych z przypiętym kotylionem.

     • 11 listopada - Dniem Kokardy Narodowej

     •                                                              Samorząd uczniowski ogłasza 
                                                                    10.11.2020
                                                      Dniem Kokardy Narodowej

      Aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, we wtorek, 10 listopada 2020 r., w Szkole Podstawowej nr 2 obchodzić będziemy Dzień Kokardy Narodowej.

      Samorząd Uczniowski zwraca się z prośbą do całej społeczności szkolnej, aby tego dnia wszyscy przypieli biało czerwone kotyliony na znak miłości do ojczyzny i szacunku dla historii.

     • Kraina postaci z bajek

     • 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

      Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę w piątek 6 listopada 2020 r. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 0 - 3, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, królewny, królewiczów, wróżki, Spiderman'a, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka czy Kopciuszka.

      Wszyscy wykazali się wielką pomysłowością i zaangażowaniem !!!

      Gratulujemy !!!

     • Dziękujemy :)

     • Dziękujemy wszystkim, którzy zmobilizowali się i wzięli udział w naszej akcji "I Ty możesz zostać MUKO - Mikołajem".

      Mieliście naprawdę mało czasu ale ilość darów jaką zebraliśmy przeszła nasze oczekiwania. Aż łezka kręci się w oku kiedy widzi się tyle oznak szczodrości, szczególnie teraz... w tak trudnym dla nas okresie.

      Dziękujemy!!!

     • Dzień postaci z bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada.

      Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bo przecież bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

      Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywały kiedyś i odgrywają dziś ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta „Dzień Postaci z Bajek”. W naszej szkole będziemy obchodzić ten dzień w piątek 6 listopada.

      Zachęcamy wszystkich fanów do przebrania się za ulubioną postać z bajki.

       

       

     • I Ty możesz zostać MUKO-Mikołajem

     • Samorząd Szkolny zaprasza do wzięcia udziału w akcji mikołajkowej “I Ty możesz zostać MUKO - Mikołajem ".

      Nasza szkoła pomaga w zbiórce słodyczy, które dołączą do podarunków przygotowywanych przez Fundację Pomocy Chorym na Mukowiscydozę. Czekoladki, batoniki, cukierki zostaną przekazane podopiecznym fundacji.

      Akcja trwa od 4 do 13 listopada. Przyniesione słodycze o dłuższym terminie przydatności do spożycia przekazujemy wychowawcy klasy.


      Bardzo prosimy o wsparcie i pomoc w przygotowaniu prezentów dla tych Mukobohaterów :)


      Uczniowie klas starszych, którzy również chcą dołączyć do akcji prosimy o zostawienie słodyczy w przygotowanym pudełku w sekretariacie. Można również przekazać paczuszkę rodzeństwu. Prosimy ją podpisać -imię, nazwisko, klasa.

     • Rada Młodzieżowa

     • Do Miejskiej Rady Młodzieżowej dołączyli:

      Maksymilian Nowicki

      Jagoda Harchut

      Oliwia Sybicka

      Maciej Wit

      Gratulujemy!!!

     • Samorząd Szkolny

     • Mamy to!

      Mamy wyniki tegorocznych wyników do Samorządu Szkolnego:

      Przewodnicząca - Maja Wojdyło

      Z-ca przewodniczącej - Emilia Zasowska

      Sekretarz - Hubert Chodorowski

      Gratulujemy i liczymy na owocną współpracę :)

     • Dzień Edukacji Narodowej - życzenia

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze podziękowania za trudną i odpowiedzialną pracę. Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań.

      Życzymy wiary, cierpliwości, niegasnącego zapału, a przede wszystkim satysfakcji z pracy zawodowej, oraz uznania i szacunku ze strony wychowanków.

     • Prezentacja kandydatów na przewodniczącego szkoły

     • W dniu dzisiejszym, 13 pażdziernika, uczniowie mieli możliwość wysłuchania programów wyborczych tegorocznych kandydatów do Samorządu Szkolnego.

      Mamy nadzieje, że te wystąpienia pomogą Wam dobrze zdecydować i zagłosować.

     • I miejsce Kasi Sączawy

     • Z radością informujemy że nasza uczennica Katarzyna Sączawa, 6 D, wygrała konkurs "Las moich marzeń" zorganizowany przez Nadleśnictwo oraz Starotstwo Powiatowe w Kolbuszowej.

      Honorowy patronat objął nad nim również Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec.


      Gratulujemy Kasi i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!!

     • Święto Koloru Pomarańczowego

     • Złota Polska Jesień przy pięknej pogodzie, na dobre zawitała w murach naszej szkoły. Dnia 23 września wszyscy przyodziali się w kolory jesieni...było słonecznie i pomarańczowo ..Brawo!!

     • Wybory

     • Ze względu na zaistniałą sytuację Opiekunowie Samorządu Szkolnego zadecydowali o przesunięciu kampanii, wyborów na przewodniczącego szkoły oraz do Rady Młodzieżowej na termin późniejszy.

      Kampania wyborcza rozpocznie się 12 i potrwa do 16 października.Wybory odbędą się w poniedziałek 19 października.

      O wszelkich zmianach będziemy Was informować na bieżąco.

     • Wybory do samorządu szkolnego

     • UWAGA UCZNIOWIE KLAS 7 ORAZ 8 !!!

      Jeśli jesteś kreatywny, chętnie angażujesz się w życie szkoły i chcesz ją reprezentować w tym roku szkolnym 2020/2021 zgłoś się do samorządu szkolnego.

      Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pań : I. Wołoszyn 👱‍ , P. Wrońskiej 👱‍, M. Skrzypczak , A. Zielińskiej do 24 września.

      Kampania wyborcza rozpocznie się już 25 września i potrwa do 2 października.

      Serdecznie zapraszamy do współpracy

       

     • Dzień kropki

     • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.

      Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Oto jak uczniowie świętowali ten niezwykły dzień :

     • SPOTKANIA Z RODZICAMI

     • Dyrektor SP nr 2 w Kolbuszowej zaprasza wszystkich Rodziców na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w poniedziałek 14 września 2020r. w następującym porządku:

      16:00 - wszystkie klasy I
      16:15 - wszystkie klasy II
      16:30 - wszystkie klasy III
      16:45 - wszystkie klasy IV
      17:00 - wszystkie klasy V
      17:15 - wszystkie klasy VI
      17:30 - wszystkie klasy VII
      17:45 - wszystkie klasy VIII

      Spotkania będą w salach, w których uczniowie mają lekcje .
      We wtorek 15 września o godzinie 17:00 na jadalni szkolnej odbędzie się zebranie Rady Rodziców.
      Prosimy o zastosowanie się podczas spotkań do zaleceń GIS - zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk, dystans w miarę możliwości.
       
     • Stołówka szkolna

     • Od 7 września będzie możliwość korzystania ze stołówki szkolnej. Deklaracje można pobrać na jadalni szkolnej i tam też można dokonać wpłaty. Za wrzesień opłata wynosi 54 zł. Opłaty będą zbierane codziennie od 7:00 do 15:00.