• Sukces ucznia w etapie powiatowym XXI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Leji.

• 04.04.2022 14:54
      • Dominik Dziechciarz z klasy 8d w finale XXI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Leji
      •           W sobotę 5 marca 2022 r. w LO w Kolbuszowej uczniowie  liceum oraz jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 2 zmierzyli się z zadaniami konkursowymi XXI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji w etapie powiatowym. Jest to konkurs adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale jego regulamin dopuszcza również udział uczniów z klas 8 SP. Tematyka zadań konkursowych dotyczy materiału realizowanego w szkołach ponadpodstawowych.

Zestaw konkursowy składał się z pięciu zadań otwartych. Czas pracy uczniów wynosi 150 minut.
        W kategorii klas pierwszych po szkole podstawowej zwyciężył i zdobył pierwsze miejsce
        Dominik Dziechciarz z klasy 8d SP nr 2 w Kolbuszowej.

W dniu 21 marca 2022r. wojewódzka komisja konkursowa ogłosiła listę uczniów zakwalifikowanych do finału XXI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego imienia Franciszka Leji.
        W kategorii klas pierwszych po szkole podstawowej zostało zakwalifikowanych 34 uczestników z całego województwa w tym 5 uczniów szkół podstawowych
        Dominik jest na tej liście uczniów zakwalifikowanych do finału.
        Finał konkursu odbędzie się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie.

Ucznia do udziału w konkursie przygotowywała mgr Helena Mazan.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki