• „Matematyczne Potyczki 2023” – gminny konkurs klas piątych

• 05.06.2023 13:37
      • Jakub Zięba zwycięzcą gminnego konkursu matematycznego klas piątych.

2 czerwca 2023 w SP nr 1 w Kolbuszowej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu „Matematyczne Potyczki 2023” dla klas piątych. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z czterech szkół z gminy Kolbuszowa : SP nr 1, SP nr 2, SP Kolbuszowa Górna oraz SP Werynia.
      •

Każdy uczeń  rozwiązywał test złożony z 20 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych.

Po napisaniu testu uczestnicy zostali zaproszeni na pyszne pączki i napoje a komisja konkursowa złożona z nauczycieli sprawnie poprawiła prace konkursowe.

Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a o kolejności miejsc decydowała nie tylko ilość uzyskanych punktów, ale także czas wykonania zadań.

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie świetnie się spisali.

I miejsce zajął uczeń klasy 5 a – Jakub Zięba (opiekun dydaktyczny mgr Helena Mazan)

II miejsce zajął uczeń klasy 5 b Krzysztof Szymański

V miejsce zajęła  uczennica klasy 5 c Emilia Posłuszny, VI miejsce zajął uczeń  klasy 5 a Mikołaj Pęcak, a VII miejsce zdobył Franciszek Jamróz z klasy 7 b.

Gratulujemy wiedzy i umiejętności i życzymy dalszych sukcesów.

Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody które sprawiły im wiele radości.

Nauczyciele matematyki