• W Krainie Figur i Liczb – gminny konkurs matematyczny dla uczniów klas 6

• 05.06.2023 13:32
      • 31 maja w naszej szkole odbył się gminny konkurs matematyczny dla klas VI „W Krainie figur i liczb”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z 6 szkół z naszej gminy.
      •

Z naszego zaproszenia skorzystali uczniowie z Widełki, Weryni, Zarębek, Kolbuszowej Górnej i SP nr 1 w Kolbuszowej. Gości przywitał dyrektor SP nr 2 w Kolbuszowej mgr Jerzy Sitko. Stwierdził, że wszyscy uczestnicy konkursu są już wygrani, gdyż zostali wybrani jako najlepsi ze swoich szkół.

Uczestnicy konkursu musieli w ciągu 60 minut rozwiązać 5 zadań krótkiej odpowiedzi, 6 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. Zadania nie były łatwe. Wymagały nie tylko wiedzy i sprawności rachunkowej, ale również pomysłowości i czytania ze zrozumieniem.

Wszyscy uczestnicy zmagań prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Różnice między kolejnymi miejscami często wynosiły 1 lub pół punktu, a niektóre miejsca poza pierwszą trójką były ex aequo.

Zwycięzcą rywalizacji został uczeń klasy 6 d z naszej szkoły Nikodem Grabiec

Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 6 b Amelia Wróbel.

Trzecie miejsce uzyskał uczeń klasy 6 a Mateusz Koszela.

Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy, upominki oraz słodki poczęstunek ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Kolbuszowa.

Nauczyciele matematyki