• Zawieszenie zajęć w szkole

• 11.03.2020 13:46
      • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
      • 12 i 13 marca będą organizowane jedynie zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie będą mogli w tych dniach zorganizować opieki w domu. Od 16 do 25 marca uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły. W tym czasie nauczyciele mogą zlecić uczniom pracę w domu. Jest to również czas na uzupełnienie wiadomości, czytanie lektur i rozwiązywanie testów do egzaminu po klasie ósmej dostępnych w internecie. Uczniowie proszeni są o pozostawanie w domu i unikanie skupisk ludzi oraz przestrzeganie zasad higieny. Dyrektor prosi, aby na bieżąco śledzić informacje w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

Nauczyciele 12 i 13 marca przychodzą do pracy według planu lekcji. Od 16 marca pozostają w gotowości do pracy.