• VI miejsce naszych uczniów w finale X Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”

• 24.06.2022 14:31
      • Konkurs matematyczny zespołów 2-osobowych w Jarosławiu.

• Tegoroczna edycja Maratonu Matematycznego ,,Banachiada” miała taki sam charakter jak w zeszłym roku, tzn. odbyła się w dwóch etapach :

- 13.04.2022 r.– I etap ( forma zdalna),

- 03.06.2022 r. – II etap (forma stacjonarna), w budynku ZSTiO w Jarosławiu.
        Podczas I etapu maratonu w ciągu godziny uczniowie rozwiązywali 40 zadań testowych przy stanowiskach komputerowych, udostępnionych na stronie organizatora. W tym etapie mogło brać udział 2 - 4 uczniów, ale do drugiego etapu mogło się zakwalifikować tylko 2, którzy stanowili zespół.

Po przeprowadzeniu I etapu organizatorzy wyłonili 12 najlepszych zespołów, które mogły wziąć udział w II etapie konkursu.

Podczas II etapu (finałowego) uczestnicy w ciągu 5 godzin pracowali w dwuosobowych zespołach  przy oddzielnych stolikach nad 120 zadaniami otwartymi przygotowanymi przez Komisję Konkursową.

O zwycięstwie decydowała liczba uzyskanych punktów.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:  Dominik Dziechciarz i Brajan Kassa z kl. VIII d (opiekun dydaktyczny mgr Helena Mazan)

Chłopcy uzyskali 171 punktów, zdobyli  VI miejsce i tytuły finalistów tego konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki