• Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w Dwójce

• 06.12.2018 13:04
      • Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - udział uczniów Dwójki w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym.
      • Tradycją stało się uczestnictwo uczniów "dwójki" w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", który organizowany jest już po raz 24. Nasi uczniowie biorą w nim udział już po raz ósmy.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowyych, gimnazjów (jeszcze) oraz zasadniczych szkół zawodowych, którzy są miłośnikami militariów oraz wojskowości. Wojny, bitwy, twierdze, broń nie są im obce. W bieżącej edycji, której tematem jest II wojna światowa na ziemiach polskich, udział w etapie szkolnym wzięło 8 uczniów gimnazjum (klasy trzecie) oraz 5 uczniów podstawówki. Do etapu rejonowego przeszli: Jan Pieprzycki z klasy 8b oraz Jan Ozimek z klasy 3b i Sebastian Reguła z 3a. Jan Pieprzycki w zeszym roku był laureatem konkursu na etapie wojewódzkim. Opiekunami chłopców jest pan Paweł Michno.

W ostatnich pięciu latach uczniowie dwójki w konkursie "Losy żołnierza..." osiągnęli tytuł laureata na etapie wojewódzkim czterokrotnie, dwa razy byli finalistami.

Etap rejonowy odbędzie się 13 grudnia w Rzeszowie. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.