• Dwójka Szkołą Młodych Patriotów

• 18.10.2018 11:39
      • Dwójka Szkołą Młodych Patriotów
      • W stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła wzięła udział w konkursie, który zaowocował przyznaniem certyfikatu "Szkoła Młodych Patriotów".

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie "dwójki" pod kierunkiem pani Anny Trzyna i pana Pawła Michno wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Szkoła Młodych Patriotów" zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Zmagania konkursowe trwały od grudnia 2017 do maja 2018 roku. Konkurs polegał na wykonaniu 8 z 10 ogłoszonych zadań:

1) Przeprowadzenie konwersatorium "Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?"
        2) Przygotowanie plakatu "100 rocznicaodzyskania przez Polskę niepodległości"
        3) Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli i rodziców na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego
        4) Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. "Historia Polski a patriotyzm"
        5) Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej
        6) Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych
        7) Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych
        8) Kurs odbyty przez nauczyciela

W wyniku złożonego sprawozdania pod koniec roku szkolnego dostaliśmy upragniony certyfikat.