• Z wizytą w dawnej synagodze

• 07.02.2019 13:57
      • Wizyta uczniów klasy VIIa w dawnej synagodze
      • W ostatni wtorek, 5 lutego uczniowie klasy VIIa wraz z wychowawcą p. Pawłem Michno odwiedzili nowo wyremontowany budynek dawnej synagogi. Obecnie w budynku znajduje się Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej przy bibliotece publicznej.

Zwiedzającą klasę, która okazała się pierwszą, historyczną grupą owiedzającą obiekt, oprowadzał dyrektor biblioteki publicznej Pan Andrzej Jagodziński. Młodzież z zainteresowaniem zwiedziła wystawę poświęconą dr Janowi Hupce, dawnemu właścicielowi Niwisk i współtwórcy Legionów Polskich u boku Józefa Piłsudskiego. Z zaciekawieniem nasi siódmoklasiści oglądnęli także wystawę starodruków z kolekcji biblioteki. Zainteresowanie wzbudziły także akrany multimedialne, z dostępnymi źródłami do historii Kolbuszowej.

Po zakończeniu zwiedzania uczniowie VIIa wraz z wychowawcą złożyli pamiątkowy wpis do księgi gości.

Po wizycie pierwszej z klas naszej szkoły, we środę trzy następne klasy odwiedziły gościnny Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego historycznego dla naszego miasta miejsca.