Muzeum Bombki Choinkowej

03.12.2018 12:49
      Klasy drugie w Muzeum Bombki Choinkowej

26 listopada klasy drugie naszej szkoły wybrały się do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Uczniowie mogli tam podpatrzeć w jaki sposób powstają świąteczne ozdoby, które trafiają na ich choinki. Sami też mieli okazję wykonać autorskie bombki i zabrać je ze sobą do domu. Dzięki temu wyjazdowi poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Pasowanie na ucznia klas pierwszych

07.11.2018 12:08

Pasowanie na ucznia klas pierwszych

16 października 2018r. odbyła się uroczystość Pasowania na  Ucznia.

Dyrektor Szkoły p. Jerzy Sitko powitał zaproszonych gości: starostę p. Józefa Kardysia, burmistrza p. Jana Zubę, dyr.  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kolbuszowej p. Dorotę Frankiewicz, przew. Rady Rodziców p. Marię Opalińską, Nauczycieli i Rodziców. Szczególnie gorąco powitani zostali bohaterowie uroczystości - uczniowie kl. I a ,I b, I c. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym udowodnili jak pięknie potrafią recytować i śpiewać. Po złożeniu przez uczniów ślubowania p. dyr. Jerzy Sitko dokonał uroczystego pasowania. Potem ciepłe i miłe słowa do pierwszoklasistów skierowali zaproszeni goście. Uczniowie otrzymali od nich drobne upominki i słodycze.

Po uroczystości dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Następnie odbyły się zabawy, które prowadziła animatorka p. Iwona. Było bardzo wesoło!

Życzymy Pierwszoklasistom wielu sukcesów w szkole!

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

29.10.2018 21:35
      Klasy II i III naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie który ma inspirować dzieci do codziennego czytania.

Uczniowie chętnie wzięły udział w tym konkursie. W klasach zostały zorganizowane Dni Głośnego Czytania. Dzieci przez 21 dni zbierały również naklejki swoich ulubionych maskotek. Jedną naklejkę można było otrzymać za minum 10 minut codziennego, głośnego czytania wybranego tekstu w domu. Klasy biorące udział w konkursie miały za zadanie przygotować  krótkie opowieści dalszych losów Gangu Słodziaków. Wsród klas zostały już rozlosowane maskotki, a my czekamy na roztrzygnięciekonkursu. Dziękujemy za udział !!!