Zabawy z robotami

27.02.2019 20:20

Roboty z odpadów segregowanych

Uczniowie klasy I a aktywnie rozmawiali na zajęciach o recyklingu i w efekcie powstały bardzo ciekawe roboty z surowców wtórnych.

26.02.2019 19:12

29 stycznia 2019 roku uczniowie klasy I a gościli w swojej szkole miłych gości – Babcie i Dziadków.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, na który składały się : inscenizacja „ Księżniczka na ziarnku grochu” oraz filmik pt. „ Co lubię robić ze swoją babcią i ze swoim dziadziem?”. Następnie zaśpiewały wesołą piosenkę i obdarowały swoich ukochanych gości laurkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

• Spotkanie z podróżnikiem - Japonia

08.02.2019 08:31

Gdzie leży Japonia? Co jest przysmakiem Japończyków? Jakie zwyczaje panują w tym kraju? Co nas może spotkać na Wyspie Królików? O tym opowiadał uczniom klas I-III pan Samuel Kempski - podróżnik.

Spotkanie odbyło się 6 lutego na jadalni szkolnej. Dzieci nie tylko poznały wiele ciekawostek o Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również mogły przymierzyć tradycyjne kimono. Z pewnością wielu z nich już dziś zaczęło planować swoją podróż do tego pięknego kraju…

05.02.2019 19:44

Dzień 29 stycznia 2019r. był niezwykły nie tylko dla uczniów klas drugich „b” i „c”, ale przede wszystkim dla ich kochanych babć i dziadków, którzy zaproszeni do Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej mogli podziwiać swoje wnuczęta w przygotowanej specjalnie na tę okazję uroczystości.

Na początku uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wprowadzając zaproszonych gości w nastrój świąteczny. Następnie przedstawili „Kolędę”, gdzie wcielając się w rolę kolędników przypomnieli tradycje i obyczaje świąteczne towarzyszące nam z pokolenia na pokolenie, jednocześnie zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Oprócz montażu słowno – muzycznego Babcie i Dziadkowie obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu dziewczynek „Babuszki”, który wywołał wielkie zainteresowanie oraz szeroki uśmiech na twarzach naszych gości. Drugoklasiści poprzez wiersze, piosenki i taniec mogli wyrazić dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie obdarowując swoje ukochane babcie i ukochanych dziadków upominkami wykonanymi własnoręcznie.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze przy herbatce i ciastku przygotowanym przez naszych nieocenionych rodziców, którym składamy serdeczne podziękowania . Jednocześnie chcemy bardzo gorąco podziękować pani dyrektor szkoły muzycznej Aleksandrze Niezgodzie za możliwość skorzystania z auli i serdeczne przyjęcie w swojej placówce.

Wychowawczynie klas II b i II c

Spektakl pt. "Pszczółka Maja"

16.02.2019 15:41
      Nasi najmodsi uczniowie 31 stycznia wybrali się do Miejskiego Domu Kultury na spektakl pt."Pszczółka Maja".

Podczas spotkania z Mają, Guciem i ich przyjaciółmi uczniowie dowiedzieli się, że świat owadów może być bardzo ciekawy, że bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone. Te ważne informacje zostały sprytnie przemycone dzięki świetnej grze aktorskiej i niezwykłej scenerii, która przeniosła wszystkich na wiosenna łakę. Połączyliśmy świetną zabawę z pożyteczną nauką :)