• Przedświąteczny apel

• Fotorelacja z apelu na którym rozdano nagrody za konkurs wielkanocny oraz złożono uczniom życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

• Wyniki konkursu wielkanocnego

• Dnia 4 kwietnia 2023 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu wielkanocnego ,,Stroiki i wianki wielkanocne". Konkurs miał na celu propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy oraz integrację dzieci poprzez sztukę. Otrzymaliśmy 70 pięknych ozdób. Jury miało ogromny dylemat w wyborze najlepszej pracy. Jak zawsze każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Zwycięzcami zostali:​​​​​​

Klasy 1-3 :

Maja Dziki

Ksawery Jadach

Milenka Kozak

Julia Baran

Zuzanna Frankiewicz

Karolina Starzec

Gratulujemy wszystkim i bardzo dziękujemy za tak liczny udział w naszym konkursie.

• Wizyta wielkanocnego króliczka

• Podczas Wielkanocy zajączek zostawia słodkie upominki i drobne niespodzianki w różnych zakamarkach domu, a nawet w ogrodzie. Niestety mroźna pogoda nie pozwilila nam na przeprowadzenie zabawy na zewnątrz ale i tak przeszukiwania zakamarków korytarzy zakończyło się wielkim sukcesem. Czekoladowe przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Poszukiwania przysporzyły dzieciom dużo zabawy i radości.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przypadał on  na dzień 2 kwietnia. My świętowaliśmy z całą społecznością szkolną 3 kwietnia.

W gronie naszych kolegów są tacy, których to spektrum dotyczy. W tym wyjątkowym dniu szczególnie solidaryzowaliśmy się z Nimi oraz z innymi osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Przypomnijmy, że symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski, dlatego też zaprosiliśmy wszystkich "zaświeconych" na niebiesko do wspólnego zdjęcia.

W tym jednym dniu w roku było nam naprawdę „niebiesko”, niech każdy kolejny dzięki  naszej świadomości  stawał się łatwiejszy dla osób z autyzmem!