• Lekcje muzealne w Muzeum Narodowym w Warszawie i Lublinie.

•       Organizator ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt." Spotkanie ze sztuką", Fundacja PGE, oprócz nagród dla uczennic z naszej szkoły: Mai Kostuj z klasy VI b, Antoniny Machowskiej oraz Julii Wołoszyn z klasy III c (były to karty podarunkowe o wartości 300 złotych do realizacji w Empiku), ufundowała także jednodniowe wycieczki na lekcje muzealne dla całej klasy do której chodzą laureatki. Zaplanowane spotkania w Muzeach Narodowych w Warszawie i Lublinie odbyły się w listopadzie i grudniu 2022 r. oraz styczniu 2023 r.

Klasa VI b uczestniczyła w lekcji pt." W świecie mitów" w Warszawie. Uczniowie klasy III c wzięli udział w dwóch lekcjach: " W pracowni malarskiej" oraz zwiedzali wystawę malarstwa i zabytkową kaplicę Świętej Trójcy w Muzeum Narodowym w Lublinie. Wyjazdy do muzeów umożliwiły uczniom prawdziwy kontakt ze sztuką. Uczestnicy zapoznali się z oryginalnymi dziełami wybitnych polskich malarzy, głównie okresu XIX wieku, takich jak: Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Józef Makowski, Józef Chełmiński, Aleksander i Maksymilian Gierymscy czy Józef Mehoffer.

Wyjazdy były również okazją do zwiedzenia innych aktrakcji turystycznych Warszawy ( Plac Defilad, Krakowskie Przemieście, Zamek Królewski) i Lublina ( rynek starego miasta, Krakowskie Przedmieście). Oprócz wycieczki wszyscy otrzymali od organizatora pamiątkowe koszulki z logo konkursu.

• Czary Mary hokus Pokus :)

• 31 stycznia 2023 klasy 0, 1B, 3B i 4B spotkały się z iluzjonista Panem Markiem Polak z Mielca. Dzieci z zachwytem i niedowierzaniem patrzyły na magiczne sztuczki - niekiedy same biały w nich udział.

To była super przygoda :)