• Światowy Dzień Pluszowego Misia.

     • Miękki, puchaty i taki z łatką... Trudno sobie wyobrazić świat dzieci bez niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu – Pluszowego Misia.


      Dziś 27 listopada w naszej szkole obchodziliśmy ich święto nie tyllko ponieważ jest on naszym towarzyszem w tak trudnej dla nas rzeczywistości, ale również... przyjacielem ...powiernikiem największych sekretów i tajemnic. 


      Uczniowie naszej szkoły mogli zasiąść przed ekrany komputerów razem z ulubioym pluszowym przyjacielem, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w domu a jednak w szkole. 
      Udowodniliśmy dzisiaj, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo ...

      „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

     • Dzień Pluszowego Misia

     •                                                          UWAGA UWAGA :) 

      W tak trudnym dla nas czasie pandemii trudno sobie wyobrazić dnia bez przytulenia sie do Pluszowego Misia. Dziś obchodzi on swoje świeto...


      Pewnie zapytacie czy jest ono nam potrzebne?
      „Oczywiście, że tak!” - odpowiada Samorząd Szkolny :) i dlatego zaprasza Wasze Pluszaki przed ekrany komputerów ! Niech Wam towarzyszą  w dniu PLUSZOWEGO MISIA - w najbliższy piątek 27 listopada 


      Zapraszamy !!!
       

     • Uwaga! Uwaga! Konkurs :)

     • Uwaga! Uwaga!

      Jak wiecie przedłużony został czas nauki zdalnej i naszego pozostania w domach. Mamy dla Was propozycje na spędzenie tego czasu nie tylko przy komputerze i książkach.

      Zapraszamy do udziału w konkursie na odtwarzanie obrazów.

      Jak to zrobić?

      1. Wejdź na stronę:

      cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/collections i wybierz dzieło sztuki

      2. Możesz do wspólnej zabawy zaprosić rodziców lub rodzeństwo

      3. Poszukaj w domu materiałów, które pomogą Ci odtworzyć wybrane dzieło

      4. Przybierz pozę i poproś współdomownika o zrobienie Ci zdjęcia

      I najważniejsze – nie trać poczucia humoru!

      Zgłoszenia można nadsyłać do piątku (4 grudnia) na adresy:

      patrycja.wronska@sp2.kolbuszowa.pl

      iwona.woloszyn@sp2.kolbuszowa.pl

      marta.szkrzypczak@sp2.kolbuszowa.pl

      Nadesłane prace będą zamieszczone na szkolnej stronie FB 6 grudnia.

      Wygra to zdjęcie, które otrzyma największą liczbę "lików" do 13 grudnia.

      Wyłonimy zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i klasy 5-8.

                              Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody :):)

     • Święto Niepodległości w zerówce

     •  

      11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

      Pielęgnując tradycje polskie10 listopada 2020 r. w naszej szkolnej zerówce obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszej zerówki było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

      Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu“. Dzieci dokładnie o godz. 11:11 odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

      Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych zerówkowiczów.

       

       

       

       

       

       

       

     • Święto Niepodległości

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      Dziś obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to dla nas dzień szczególny – będący upamiętnieniem zmagań o to, co dla nas Polaków jest szczególnie ważne – wolność.


      Tegoroczne obchody są wyjątkowe. Nie odbędą się uroczyste apele, nie przyjdziemy do szkoły ubrani na galowo, nie odśpiewamy wspólnie hymnu przy akompaniamencie pani Elżbiety. Nie oznacza to jednak, że ten ważny dla nas wszystkich dzień nie został upamiętniony. Na lekcjach historii, języka polskiego, godzinach do dyspozycji wychowawców klas uczniowie poznawali sylwetki Wielkich Polskich Patriotów. Śpiewano pieśni patriotyczne, rozmawiano o możliwościach wyrażania patriotyzmu współcześnie. Jednym z nich było uczestniczenie w lekcjach zdalnych z przypiętym kotylionem.

     • 11 listopada - Dniem Kokardy Narodowej

     •                                                              Samorząd uczniowski ogłasza 
                                                                    10.11.2020
                                                      Dniem Kokardy Narodowej

      Aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, we wtorek, 10 listopada 2020 r., w Szkole Podstawowej nr 2 obchodzić będziemy Dzień Kokardy Narodowej.

      Samorząd Uczniowski zwraca się z prośbą do całej społeczności szkolnej, aby tego dnia wszyscy przypieli biało czerwone kotyliony na znak miłości do ojczyzny i szacunku dla historii.

     • Kraina postaci z bajek

     • 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

      Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę w piątek 6 listopada 2020 r. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 0 - 3, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, królewny, królewiczów, wróżki, Spiderman'a, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka czy Kopciuszka.

      Wszyscy wykazali się wielką pomysłowością i zaangażowaniem !!!

      Gratulujemy !!!

     • Dziękujemy :)

     • Dziękujemy wszystkim, którzy zmobilizowali się i wzięli udział w naszej akcji "I Ty możesz zostać MUKO - Mikołajem".

      Mieliście naprawdę mało czasu ale ilość darów jaką zebraliśmy przeszła nasze oczekiwania. Aż łezka kręci się w oku kiedy widzi się tyle oznak szczodrości, szczególnie teraz... w tak trudnym dla nas okresie.

      Dziękujemy!!!

     • Dzień postaci z bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada.

      Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bo przecież bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

      Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywały kiedyś i odgrywają dziś ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta „Dzień Postaci z Bajek”. W naszej szkole będziemy obchodzić ten dzień w piątek 6 listopada.

      Zachęcamy wszystkich fanów do przebrania się za ulubioną postać z bajki.

       

       

     • I Ty możesz zostać MUKO-Mikołajem

     • Samorząd Szkolny zaprasza do wzięcia udziału w akcji mikołajkowej “I Ty możesz zostać MUKO - Mikołajem ".

      Nasza szkoła pomaga w zbiórce słodyczy, które dołączą do podarunków przygotowywanych przez Fundację Pomocy Chorym na Mukowiscydozę. Czekoladki, batoniki, cukierki zostaną przekazane podopiecznym fundacji.

      Akcja trwa od 4 do 13 listopada. Przyniesione słodycze o dłuższym terminie przydatności do spożycia przekazujemy wychowawcy klasy.


      Bardzo prosimy o wsparcie i pomoc w przygotowaniu prezentów dla tych Mukobohaterów :)


      Uczniowie klas starszych, którzy również chcą dołączyć do akcji prosimy o zostawienie słodyczy w przygotowanym pudełku w sekretariacie. Można również przekazać paczuszkę rodzeństwu. Prosimy ją podpisać -imię, nazwisko, klasa.