• Wyniki Olimpusa z języka angielskiego -sesja zimowa

     • W naszej szkole styczeń kojarzy się z ogólnopolskim konkursem „Olimpus ”. W sesji zimowej nie zabrakło chętnych uczniów do rozwiązywania testów z języka angielskiego. Nowością było przeprowadzenie konkursu "OLIMPUSEK"  dla młodszych uczniów.

      Długo czekaliśmy na wyniki, ale są!!! 
      Miło jest nam ogłosić, że w każdym roczniku mamy laureatów. 


      Klasy 3   : w całej Polsce wzięło udział 5082 uczniów


      Abbas Ali zajął 3 miejsce i otrzymał Dyplom  Laureata
      Tamara Turek zajęła 7 miejsce, także otrzymuje Dyplom Laureata
      Ofiara Michał -8 miejsce i otrzymuje Dyplom Laureata


      Klasy 4    : spośród 2162 biorących udział nasza uczennica 


      Oliwia Sybicka  zajęła 9  miejsce  i otrzymuje  Dyplom laureata


      Klasy 5   : wielu bo aż 5656 uczniów zmagało się z testem ale nasza 


      Julia Bieleń byla bezkonkurencyjna i zajęła 1 miejsce otrzymując tym samym  Grawerowany dyplom laureata


      Klasy 6  : 6115 uczestników, a wśród nich nasze laureatki


      Gabriela Gliniany 5 miejsce - Dyplom laureata 
      Antonina Grabiec  7 miejsce - Dyplom laureata
      Zuzanna Drożdż  9 miejsce- Dyplom laureata


      Klasy 7 : siódmoklasistów było aż 4565 a wśród nich nasza uczennica


      Anna Jońca zajęła 7 miejsce  otrzymując Dyplom laureata


      Klasy 8 :  najstarszych uczniów szkoły podstawowej było 4771. Nasi laureaci to :


      Piotr Staniszewski  7 miejsce- Dyplom laureata
      Jakub Baran  9 miejsce-  Dyplom laureata
      Wiktor Rzepka  10 miejsce - Dyplom laureata

       

      Gratulujemy !!!

     • G Suite czyli Google dla Szkół i Uczelni

     • Nasza szkoła posiada możliwość korzystania z usługi G Suite dla Szkół i Uczelni.

      G Suite (dawniej Google Apps dla Szkół) to zintegrowane narzędzia od Google, dzięki nim zdecydowanie prostsza i wygodniejsza jest praca w sieci (te usługi to np. poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk, oraz aplikacja Classroom). Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Dzięki tej usłudze mamy możliwość przenieść nasze szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia – działamy z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentujemy, dzielimy się informacjami, linkami, udostępniamy materiały. Jest to świetne narzędzie ułatwiające pracę nam i uczniom – uczniowie nie muszą czekać na polecenia i jeszcze przed wejściem do klasy mogą w aplikacji zobaczyć instrukcje i zadania, które będzie trzeba wykonać. W sumie to duża oszczędność czasu i energii dla wszystkich użytkowników.

      Zgoda rodzica na utworzenie konta dla dziecka

      Informacje na temat przetwarzania danych osobowych G Suite dla Szkół i Uczelni

       

     • Rekrutacja

     • Drodzy Rodzice!

      W związku z decyzją Ministra  Edukacji Narodowej dotyczącą zawieszenia zajęć lekcyjnych do 25 marca 2020r. Dyrektor SP nr 2 informuje, że Dzień Otwarty planowany w naszej szkole na 16 marca 2020r. nie odbędzie się w tym terminie.

      Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego będzie się odbywać także elektronicznie. Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do naszej szkoły są proszenie o pobranie ze strony szkoły z zakładki: dokumenty/rekrutacja właściwego formularza. Wydrukowany wypełnieniony i podpisany dokument należy odesłać na adres e-mail szkoły: g2kolbuszowa@poczta.onet.pl  (zdjęcie lub skan dokumentu)

     • Finał akcji SU "Słowa z marginesu nie dadzą Ci sukcesu"


     • Czy zdarzyło ci się kiedyś użyć brzydkiego słowa? A może znalazłeś się w sytuacji, kiedy przekleństwa wypowiadane przez osoby trzecie spowodowały, że czułeś się nieswojo? Może ktoś nawet w ten sposób sprawił ci przykrość.


                 Wszyscy się chyba zgodzimy, że wulgaryzmy nie są fajne. Aby przeciwdziałać zjawisku wulgaryzacji, propagować kulturę języka oraz kształtować odpowiedzialność za słowa zorganizowaliśmy akcję : "Stop wulgaryzmom" w czasie której na lekcjach godzin wychowawczych omawialiśmy problem nadużywania " słów z marginesu" oraz przygotowaliśmy plakaty. Uczestnicy konkursu mogli wykazać się kreatywnością wykonując prace w technice dowolnej. Komisja Konkursowa  zdecydowała, że w kategorii klas młodszych I miejsce zajęły klasy I a, II b, II a , III c oraz III a. W kategorii klas starszych I miejsce zajęła klasa VII a, drugie  klasa VI d


                Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w propagowanie kultury słowa, gratulujemy nagrodzonym i pamiętajmy, że tak jak "concordia res parvae crescunt, discordia vel maximae dilabuntur"... tak ładne słowa łączą, a brzydkie dzielą.

     • Odwołanie zajęć dodatkowych i konkursów

     • W naszej szkole 19 marca miał się odbyć Kangur matematyczny. Konkurs ten został przeniesiony na 16 kwietnia 2020r.

      Olimpus z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego będzie przeprowadzony w najbliższym możliwym terminie.

      Odwołane zostały również zajęcia na basenie.

    • Zawieszenie zajęć w szkole
     • Zawieszenie zajęć w szkole

     • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
      https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

      12 i 13 marca będą organizowane jedynie zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie będą mogli w tych dniach zorganizować opieki w domu. Od 16 do 25 marca uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły. W tym czasienauczyciele mogą zlecić uczniom pracę w domu. Jest to również czas na uzupełnienie wiadomości, czytanie lektur i rozwiązywanie testów do egzaminu po klasie ósmej dostępnych w internecie. Uczniowie proszeni są o pozostawanie w domu i unikanie skupisk ludzi oraz przestrzeganie zasad higieny. Dyrektor prosi, aby na bieżąco śledzić informacje w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

     • Kiermasz Drużyny Harcerskiej

     • W dniu 9 marca 2020 r. w naszej szkole wraz z wszystkimi członkami 16. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej, która działa przy naszej placówce zorganizowaliśmy kiermarsz słodkich wypieków z okazji dnia kobiet. Na stołach, z których sprzedawaliśmy królowały ciasteczka, pączki, babeczki, rurki z kremem, ciasta, tartaletki i wiele innych słodkości. Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogli kupić swój ulubiony słodki przysmak. Chętnych było wielu. Przyszli do nas uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Pieniążki, które zebraliśmy, zostały przeznaczone na rozwój naszej drużyny.

     • Dzień kobiet w klasie 5d     • Dziś chłopcy z klasy 5 d zgodnie z marcową tradycją obdarowali  swoje koleżanki cudownymi upominkami. Po raz kolejny uświadomili nam kobietkom, jak bardzo jesteśmy  potrzebne i kochane przez "płeć brzydszą".
     • 8 marca

     • Z okazji Dnia Kobiet Wszystkiego co najlepsze,

      spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie,

      dużo szczęścia i uśmiechu oraz wiele radości życiowej dla wszystkich pań oraz uczennic naszej szkoly💐💐💐

       

     • Zwycięzcy konkursów z języka angielskiego

     • W dniu 19 lutego 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym  w Kolbuszowej odbyły się dwa Powiatowe Konkursy Języka Angielskiego: XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – USA  i XVI Edycja Konkursu "Mistrz Języka Angielskiego”.

      Po emocjonujących zmaganiach z czytaniem, pisaniem, słuchaniem ze zrozumieniem, zadaniami gramatyczno – leksykalnymi oraz kulturoznawstwem laureatami konkursu zostali:

      XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - USA

       I miejsce:  Piotr Staniszewski - klasa VIIIa                        

      II miejsce:  Antonina Grabiec - klasa VIb                           

      Wyróżnienia:

      IV miejsce   Jakub Baran - klasa VIIIa                                  

      XVI Edycja Konkursu "Powiatowy Mistrz Języka Angielskiego"

      I miejsce:   Piotr Staniszewski - klasa VIIIa                          

      II miejsce:  Gabriela Gliniany - klasa VIc                          

      III miejsce: Kamil Jeż  - klasa VIIIc                                      

      Serdecznie gratulujemy naszym uczniom tak obszernej wiedzy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

     • Dzień Kobiet w klasie 2 B     • 8 marca to dzień o którym nie wypada zapomnieć. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy  2b już dziś postanowiła świętować Dzień Kobiet. Chłopcy zaprosili dziewczynki do cukierni Wróbel na pyszne babeczki.
      Dziękujemy :)