• Warsztaty o elektrośmieciach

     • W ramach lekcji geografii zaprosiłam panią Krystynę Dec z Fundacji Czysta Ziemia, która przeprowadziła warsztaty o elektrośmieciach. Uczniowie 4,5,6,7,8 klas mieli okazję dowiedzieć się co to są odpady elektryczne i elektroniczne i jak je segregować, żeby nie zanieczyszczać środowiska. Dzięki tym zajęciom jesteśmy gotowi do walki z odpadami niebezpiecznymi dla środowiska i dla naszego zdrowia.

      Ratujmy naszą planetę!!!

      Dziękujemy pani Krystynie Dec za poświęcony czas i ciekawe zajęcia !!

     • Zaproszenie na Dzień Otwarty Szkoły Podstwowej nr 2

     • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w Dniu Otwartym Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej w dniu 16 marca o godzinie 17.00. Na przybyłych młodych adeptów będą czekać liczne atrakcje, możliwość wzięcia udziału w niezapomnianych doświadczeniach oraz zawodach sportowych.

     • Tłusty czwartek

     • Góra pączków, za tą górą
      tłuste placki z konfiturą
      za plackami misa chrustu,
      bo to dzisiaj są zapusty
      (Władysław Broniewski)

       

      Zgodnie z tradycją nie spróbowanie pączka w tłusty czwartek przynosi pecha, to też Rodzice naszych uczniów zatroszczyli się o samopoczucie swoich dzieci :) Dzisiaj u nas królowały pączki, które błyskawicznie znikały.


      Dziękujemy bardzo i życzymy wszystkim słodkiego życia do kolejnych zapustów.
       

     • Młodzi aktywiści

     • W ramach lekcji geografii i tematu o lasach równikowych poruszyliśmy temat lasów amazońskich, indonezyjskich, które są wycinane pod uprawę palmy olejowej, pastwisk, zabudowę, nowe drogi np. Autostrady transamazońskiej... Co 3 lata znikają lasy tropikalne wielkości Polski!!!


      Młodzi aktywiści z 5 klas podjęli wyzwanie ratowania lasów tropikalnych


      Zaczęliśmy od plakatów pod hasłem "Ratujmy lasy amazońskie to płuca Ziemi"


      Akcja nie polega tylko na wiedzy teoretycznej mamy realny wpływ na ratowanie planety


      Aby uratować lasy w Indonezji nie kupujmy żywności z olejem palmowym!!!


      Uczniowie mają za zadanie szukać produktów z tym olejem i wyrzucać w miarę możliwości że swojego menu i przekazywać tą wiedzę innym


      Dzięki temu ratujemy orangutany, które są zabijane przy wycince


      Dzieci są również wykorzystywane do oczyszczania pól pod uprawę palmy olejowej


      Ratujmy ginący ekosystem!


      Myśl lokalnie, a będzie lepiej globalnie!!!


      Dziękuję wam młodzi aktywiści za zaangażowanie i piękne plakaty :)

     • Między nami kobietkami

     • 14 lutego odbyło się spotkanie „Między nami Kobietkami”. Głównym założeniem prelekcji było szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych okresu dojrzewania oraz zasad i roli stosowania higieny osobistej w tym, tak ważnym dla organizmu młodej dziewczyny czasie.

      W spotkaniu wzięły udział dziewczęta z klas szóstych. Zajęcia prowadziła pani Halina Hirszweldt, która ukazała problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i udzieliła wskazówek, jak sobie radzić w trudnych dla małych kobiet sytuacjach. 


      Dziękujemy za wizytę i cenne rady.

     • Walentynki

     • Z okazji Walentynek przypadających na 14 lutego w naszej szkole korytarze były całe w kolorach czerwieni oraz atmosferze miłości i przyjaźni. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Cały tydzień w sekretriacie została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie.

      Dzień zaczął się od poszukiwań czekoladowych serduszek oraz lizaków ukrytych po całej szkole. Osoba, która je odnalazła mogła w sekretriacie wylosować kolejną niespodzianke z "magicznego pudełka " np. podpowiedź na sprawdzianie.

      Dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza foto budka, w której każdy mogł zrobić sobie wyjątkowe walentynkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że ten miłosny nastrój udzieli się nam na dłużej.

      Zapraszamy do naszej fotorelacji z tego wyjatkowgo dnia !!

     • Dzień Babci i Dziadka w zerówce

     • Dnia 7 lutego 2020 r. w oddziale „0” obchodziliśmy święto Babci i Dziadka. Na tę uroczystość zostali zaproszeni dostojni dziadkowie i babcie naszych zerówkowiczów, którzy licznie dopisali swą obecnością.

      Dzieci w podziękowaniu swym „dziadkom” przygotowały i przedstawiły inscenizację, wiersze, piosenki oraz taniec. Wszystkim towarzyszył uroczysty, radosny i wzniosły nastrój. Po zakończeniu części artystycznej szanowni jubilaci udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

     • Spotkanie z podróżnikiem

     •  

              7 lutego 2020 r. gościliśmy w szkole podróżnika, pana Macieja Krasa, który opowiedział nam o wyprawie do Namibii. Podzielił się on wieloma wspaniałymi wspomnieniami ze swej wędrówki po bezdrożach Afryki. Przejechał ponad 3000 kilometrów. Jego podróż była niesamowita. Obfitowała w niezwykłe, czasami zabawne, czasami przerażające, przygody. Każdy dzień odsłaniał przed nim i jego towarzyszami nowe, malownicze krajobrazy i zadziwiał dziką, nieokiełznaną przyrodą Czarnego Lądu. Nasz globtroter swoją relację wzbogacił interesującym i bogatym materiałem fotograficznym.

               Dwa tygodnie w drodze przez południową Afrykę to niezapomniane przeżycie. Jesteśmy przekonani, że w umysłach wielu z nas po tym ciekawym spotkaniu zakiełkowało pragnienie odwiedzenia tego wciąż dzikiego i niezbadanego świata.

                 Dziękujemy za zabranie nas w tę niezwykłą podróż.

     • Konkurs fizyczny


     • Miło nam ogłosić iż uczeń kl.VIIIa Piotr Staniszewski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Podkarpackiego Kuratora Oświaty z fizyki.
      Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!👍
     • Zabawa choinkowa

     • Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko składa się na świetną zabawę.

      Zabawy na tegorocznym balu poprowadziła pani Iwonka Baran z firmy Fabryka Zabawy i przez kilka kolejnych godzin serwowała wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów.

      Zabawa choinkowa to nie tyko dyskoteka. Tradycją corocznych balów są liczne konkursy, w których dzieci licznie brały udział.

      Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i udawali się w domów w znakomitych humorach. Kolejna zabawa choinkowa za nami.

     • Spotkanie z rodzicami

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zaprasza wszystkich rodziców uczniów na spotkania, które odbędą się 6 lutego 2020r. (czwartek) w następującym porządku:
      - rodzice uczniów klas I-III - godz. 16:30 - spotkanie w klasach z wychowawcami,
      - rodzice uczniów klas IV-VIII - godz. 17:00 - spotkanie w klasach z wychowawcami.
      Nauczyciele uczący w szkole będą do dyspozycji rodziców od godz. 17:00 do godz. 18:30.