• Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny związany ze Świętem Niepodległości

• 29 pażdziernika 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej odbył się Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny związany ze Świętem Niepodległości.

Głównym celem przedsięwzięcia było rozbudzanie i rozwijane zainteresowań poezją i piosenką patriotyczną oraz propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży.Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu kolbuszowskiego.

• Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 życzą wszystkim rodzicom i uczniom, aby nadchodzące święta były pełne odpoczynku, ciepła i niepowtarzalnej rodzinnej atmosfery.

Niech nadchodzący Nowy Rok będzie wyjątkowo szczęśliwy, pełen pasji, sukcesów i radości .

• Przygotowania do Świąt

• Miesiąc grudzień jest szczególnym czasem, bowiem czekamy na święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole był to okres intensywnej pracy, gdyż przygotowywaliśmy się do świąt w szczególny sposób.
          • Góra grosza

• Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
            Czy pamiętacie o akcji Samorządu szkolnego ?
          • Mikołajkowa wycieczka do fabryki czekolady

• 13 grudnia klasy V b, c oraz d wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady Coco De Mer w Rzeszowie. Na miejscu uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których każdy samodzielnie odlewał i ozdabiał tabliczkę czekolady oraz Świętego Mikołaja za pomocą rękawa cukierniczego.
          • Przedświąteczna wizyta w Domu Seniora Plus w Hucie Przedborskiej

• Klasy 3b i 3c wybrały się do Domu Seniora plus w Hucie Przedborskiej. Uczniowie mieli okazje wzięcia udziału w warsztatach plastycznych. Robili drewniane ozdoby choinkowe techniką decoupage oraz kartki świąteczne. Dzieci mogły porozmawiać z seniorami, dowiedzieć się jak spędzają czas i jakie zajęcia lubią najbardziej. Wizyta zakończyła się wspólnym kolędowaniem i fotografią. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie pozostanie w pamięci juniorów i seniorów :)

• Kiermasz świąteczny

•  Serdecznie  zapraszamy do udziału w szkolnym KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM, który odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia na dolnym korytarze w Szkole Podstawowej nr 2.
          • Tydzień tolerancji

• Od 27 listopada do 4 grudnia w naszej szkole realizowany był podprojekt „Tydzień tolerancji” pod hasłem „Różnimy się- lubimy się”. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

• Wizyta Świętego Mikołaja

•

Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego  pojawił się on 6 grudnia w naszej szkole.
            Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty.
          • Konkurs „NAM HENRYK SIENKIEWICZ PATRONUJE”

•             29 listopada 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nienadówce odbyło się  uroczyste wręczenie nagród XIV edycji konkursu wojewódzkiego „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”. Patronat nad nim objęli Podkarpacki Kurator Oświaty i Burmistrz Miasta i Gminy Sokołów Młp. W konkursie uczestniczył uczeń z klasy VIII c naszej szkoły – Wojciech Peret, który wykonał prezentację multimedialną  „Quo vadis” jako bestseller XX w., za którą zdobył wyróżnienie . Otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• SPOTKANIE PATRIOTYCZNE

•               2 grudnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się  zorganizowane przez dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej Spotkanie patriotyczne. Uroczystość składała się z dwóch części.

• Paczka dla bohatera

• Krótkie podsumowanie naszej akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy z dumą przekazać zebrane produkty, które pomogą "naszym" bohaterom. 100% zebranych i uzyskanych środków trafia do weteranów walki o wolną Polskę. Oprócz tego udało nam się zebrać kilka kartek świątecznych, które również przekażemy, by rozweseliły ten świąteczny czas.                                                         Dziękujemy to będą piękne święta :)

Pamiętajcie dobro zawsze powraca!

Wiecej o tej akcji można dowiedzieć się ze strony: https://www.facebook.com/paczkadlabohatera/

• Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

•

Miękki, puchaty i taki z łatką... Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest naszym towarzyszem w świecie beztroskiej zabawy ... przyjacielem ...powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

W naszej szkole 26 listopada  obchodzilismy ich święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia