• XIX Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Kolbuszowa 2019” w naszej szkole

• Już po raz dziewiętnasty w naszej szkole pojawili się artyści z różnych stron Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, w sumie 27 osób. W okresie od 23 czerwca do 7 lipca mogą tworzyć swoje dzieła, czerpiąc inspiracje z kolbuszowskich pejzaży. Przestronne sale lekcyjne pełnią rolę pracowni oraz sypialni. Stołówka szkolna zapewnia całodzienne wyżywienie.

W zamian za gościnność profesjonalni artyści-plastycy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uzdolnioną młodzieżą z kolbuszowskich szkół podstawowych. W dniach od 25 czerwca do 5 lipca odbywają się warsztaty plastyczne, w których uczestniczy 38 dzieci pod opieką 4 opiekunów, którzy pełnią swą funkcję społecznie.

Z efektami pracy artystów /starszych i młodszych/ można zapoznać się na wernisażu poplenerowym. Odbędzie się on w naszej szkole 6 lipca 2017 o godz.17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy.

XIX Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Kolbuszowa 2019” organizuje komisarz pleneru Maksymilian Starzec i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej. Przedsięwzięcie to wspierają: Urząd Miejski w Kolbuszowej, Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie, Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie oraz osoby prywatne, a patronat nad nim objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

• Zakończenie roku szkolnego 2018/19

• DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 2 w Kolbuszowej  zaprasza wszystkich rodziców I uczniów na  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19, które odbędzie się na sali gimnastycznej w dniu 19 czerwca 2019r. (środa)