• Rekrutacja do zajęć w ramach projektu TIK

     • Informujemy, że trwa rekrutacja do zajęć prowadzonych w ramach projektu pn. Wsparcie na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK w szkołach podstawowych w Gminie Kolbuszowa w procesie nauczania oraz rozwijanie kompetencji kluczowych i informatycznych wśród nauczycieli i uczniów, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,  realizowanego w ramach Działania 9.2 Poprawa jakości kształcenia ogólnego – Priorytet IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

      Zajęcia będą z języka angielskiego, matematyki i informatyki dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie będą rekrutowani do grup o charakterze wyrównawczym oraz do grup rozwijających zainteresowania.

      Zapisy u nauczycieli wyżej wymienionych przedmiotów.

     • Sportowe powitanie WIOSNY

     • 21 marca br odbyły VI Zmagania uczniów w wiosennym Turnieju Nordic Waking o Puchar Burmistrza Kolbuszowej. Do udziału w Turnieju zaproszeni byli uczniowie Szkół Podstawowych i Klas Gimnazjalnych. 
     • Mistrzostwa SP nr 2 w narciarstwie alpejskim

     • Mistrzostwa SP nr 2 Kolbuszowej w narciarstwie alpejskim zakończone. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w rywalizacji na stoku Wierchomli w dniach 06.03-07.03.2019 r. Pogoda sprzyjała więc zawodnicy mięli bardzo dobre warunki do rywalizacji.
     • I Dzień Wiosny

     • "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty..."

      W czwartek 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Dzięki wiosennym strojom ten dzień stał się barwny i radosny mimo, że pogoda za oknem była dość kapryśna. Na korytarzach i w klasach wszystkich nie opuszczał świetny nastrój.

     • Uczta na Olimpie

     •                 14.03.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbył się konkurs „W świecie mitów”. O miano znawcy mitologii zaciekle walczyły drużyny reprezentujące klasy piąte SP nr 2. Uczniowie stanęli przed mitologicznym labiryntem, z którego mógł wyjść tylko jeden mistrz . Tym razem nie mogli liczyć na pomoc życzliwej Ariadny, chociaż uczestnictwo w spektaklu pt. ”Uczta na Olimpie” przygotowanym przez klasę Vb na pewno stało się przysłowiową nitką, która pozwoliła na krótko przed zmaganiami konkursowymi przypomnieć sobie najistotniejsze informacje związane z mitologią grecką.

       

                      Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów klas V zainteresowania starożytnym światem greckich bogów i bohaterów, popularyzowanie wiedzy o mitach, a także wdrażanie do samokształcenia i stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji.

                      Uczestnicy musieli zmierzyć się z jedenastoma pracami godnymi Herkulesa. Uczniowie brali udział w maratonie pytań dotyczących znajomości mitów greckich, rozwiązywali krzyżówkę, rozszyfrowywali atrybuty bogów, pisali list, w którym zachęcali przyjaciela do poznawania mitów, łączyli w pary postacie mitologiczne, wyjaśniali znaczenie stałych związków frazeologicznych, brali udział w pokazie mody naśladując wybranego boga, prezentowali słynną grecką budowlę, rysowali ilustrację znaczka pocztowego związanego tematycznie z mitologią, a na koniec zatańczyli grecki taniec-Zorbę. Zachowali jednak olimpijski spokój i heroicznie walczyli o każdy punkt.

                      Zmagania zawodników oceniała komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Jerzy Sitko,
      p. Małgorzata Mazur i p. Małgorzata Jagodzińska.

      Komisja konkursowa – zanim ogłosiła werdykt – zgodnie przyznała, że wszystkie dzieci biorące udział w konkursie reprezentowały wysoki poziom wiedzy, dlatego też szanse na zwycięstwo były bardzo wyrównane. O wyniku końcowym zadecydowała nie tylko wiedza, ale i bogini losu – grecka Tyche oraz umiejętność zachowania „stoickiego spokoju”.

                      Zdobywcą lauru zwycięstwa okazała się klasa Vb. Na drugim miejscu uplasowała się klasa Va, trzecią lokatę zajęła klasa Vc, a czwarte miejsce przypadło klasie Vd. Uczestnicy w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

                      Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom mitologicznych potyczek - pasjonatom starożytnej Hellady - dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę.

      Konkurs

     • Spotkanie z Sienkiewiczem

     •    

          5.03.2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej odbył się XV Konkurs Gminny pod hasłem „W kręgu bohaterów literackich Henryka Sienkiewicza”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań literackich i plastycznych uczniów, poszerzenie wiedzy o życiu i twórczości znanego polskiego pisarza oraz ukazywanie pozytywnych wzorców osobowych na przykładzie bohaterów jego książek. Rozgrywany był w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.

          W kategorii literackiej naszą szkołę reprezentowali  uczniowie w składzie: Anna Haracz, Wojciech Peret i Dawid Siuzdak. Rywalizowali oni z pięcioma drużynami z innych szkół naszej gminy. Mieli do wykonania różnorodne zadania związane z biografią pisarza oraz treścią jego utworów. Zmierzyli się z trudnym testem, rozwiązywali krzyżówkę, uzupełniali mapy i układali puzzle.

         W kategorii plastycznej wzięli również udział przedstawiciele naszej "Dwójki" - a były to uczennice klasy Vb: Antonina Grabiec, Julia Śpiewak i Kornelia Wożniak. Ich zadaniem było zilustowanie wybranego fragmentu prozy Henryka Sienkiewicza.

         Nasze drużyny poradziły sobie w tych konkurencjach znakomicie i zajęły I miejsce. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 18.03.2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej podczas obchodów "Dnia Patrona".

         Zwycięzcom gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w konkursach literackich, plastycznych i nie tylko...

     • Spotkanie Noworoczne

     •   5 lutego 2019 roku klasy I – VI uczestniczyły w „Spotkaniu Noworocznym”, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Uczniowie oglądnęli spektakl ....