• Ruszamy tropem zagadek!

• 30.01.2019 18:49
      •      14 stycznia klasa VI a uczestniczyła w nietypowej lekcji języka polskiego. W ramach podsumowania pracy nad lekturą „Szatan z siódmej klasy” uczniowie zabawili się – wzorem Adasia Cisowskiego – w detektywów i wzięli udział w grze terenowej, która polegała na rozwiązywaniu zagadek logicznych.

•      Szóstoklasiści podzielili się na czteroosobowe drużyny. Każda grupa miała odnaleźć na terenie szkoły siedem stanowisk, na których zaangażowani w zabawę pracownicy przekazywali uczniom zapieczętowane karty z zadaniami. Do kolejnych punktów doprowadzić miały zaszyfrowane wiadomości ukryte na trasie gry. Drużyna, która odnalazła wszystkie stanowiska, przybywała do sali, w której odbywała się dalsza część turnieju. Nie wystarczyło bowiem popisać się bystrością i inteligencją, rozwiązując kolejne zagadki, należało również wykazać się wiedzą. Na miejscu grupy otwierały zalakowane karty i wykonywały kolejne zadania. Musiały miedzy innymi ułożyć prawidłowo plan wydarzeń, uporać się z krzyżówką wymagającą gruntownej znajomości treści utworu oraz biografii Kornela Makuszyńskiego, omówić elementy świata przedstawionego, wskazać cechy powieści detektywistycznej oraz zdefiniować zjawisko komizmu.

Wszyscy uczniowie odważnie podjęli wyzwanie i z zaangażowanie walczyli o zwycięstwo. Udowodnili, że posiadają żyłkę detektywistyczną oraz iż znają lekturę i omawiane zagadnienia. Pierwsze miejsce w turnieju a także ocenę celującą zdobyła grupa dziewcząt w składzie: Wiktoria Gaweł, Lena Kozioł, Martyna Poborca, Kornelia Puzio. Gratulacje!

Klaudia Serafin