• Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”

• 13.06.2019 14:48
      • Konkurs matematyczny zespołów 2-osobowych w Jarosławiu.

•                   Dnia 15 marca 2019 r.  w  ZSTiO w Jarosławiu  odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”,Brało w nim udział 53 zespoły dwuosobowe składające się z uczniów gimnazjum lub szkoły podstawowej.

Każdy zespół otrzymał taki sam zestaw 120 zadań otwartych z określoną ilością punktów  i przez 5 godzin trwania konkursu pracował przy oddzielnym stoliku. O zwycięstwie decydowała liczba uzyskanych punktów.

I miejsce  zdobyła drużyna z naszego gimnazjum w składzie:

Jakub Harchut kl. III e (opiekun dydaktyczny mgr Renata Ożóg)

i Sebastian Reguła kl. III a (opiekun dydaktyczny mgr Bożena Kochanowska Koźmic).

Otrzymali tytuł „Banachmistrza”, nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy zaś nasza szkoła  (po raz czwarty w historii maratonu) otrzymała statuetkę „Gęsi” .

Drużyna ze szkoły podstawowej  w składzie: Piotr Sączawa kl. VIII d i Paweł Urbaniak kl. VIII a

zajęła 15 miejsce, (co zważywszy na to, że większość drużyn była z gimnazjum) jest też dużym osiągnięciem.

29 marca 2019 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów.

B. Koźmic