• SPOTKANIE PATRIOTYCZNE

• 09.12.2019 17:44
      •               2 grudnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się  zorganizowane przez dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej Spotkanie patriotyczne. Uroczystość składała się z dwóch części.

•         Pierwszym punktem spotkania był gminny konkurs „Żołnierz, poeta, czasu kurz…” poświęcony patronowi „Dwójki”. Zmagania konkursowe poprzedził spektakl „Cztery pory życia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” przygotowany przez zespół teatralny „Gaduła”. Po części artystycznej rozpoczęła się rywalizacja. Uczniowie klas VII i VIII ze szkół podstawowych naszej gminy mogli zaprezentować swoją wiedzę i talent w czterech konkurencjach. Najpierw dwuosobowe drużyny zmagały się z niełatwym testem wiedzy o życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego. Następnie uczestnicy zaprezentowali bardzo ciekawe interpretacje  wybranych wierszy poety. Potem jury przystąpiło do oceny popisów wokalnych. Uczniowie mogli wykonać dowolną pieśń czy piosenkę dotyczącą czasów II wojny światowej lub piosenkę do słów poezji Baczyńskiego. Ostatnim zadaniem jurorów było ocenienie nadesłanych na konkurs plakatów o tematyce antywojennej.

Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i niełatwo było wybrać tych najlepszych. Ostatecznie jury ogłosiło wyniki. W kategorii TEST pierwsze miejsce zajęła drużyna z SP 2: Ksenia Poshtar i Anna  Haracz, druga lokata przypadła również uczniom z naszej szkoły, Wojtkowi Peretowi i Dawidowi Siuzdakowi, trzecie miejsce zdobyły Gabriela Zawisza i Natalia Rząsa z SP w Przedborzu. W kategorii RECYTACJA  na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dragan z SP w Widełce, na drugim miejscu uplasowała się  Oliwia Płoch z SP w Widełce, trzecią nagrodę zdobyła Weronika Trzyna z SP 2. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Wojciech Peret z SP 2 i  Katarzyna Koczot  z SP w Kolbuszowej Górnej. W kategorii PIOSENKA pierwsze miejsce zajęła Karolina Plis z SP w Widełce ex aequo z grupą dziewcząt z SP nr 2 w składzie: Martyna Dąbek, Julia Serafin, Aleksandra Garbacka, drugie – Karolina Wilk z SP 2. W kategorii PRACA PLASTYCZNA najwyżej oceniony został plakat Justyny Duszkiewicz z SP 2, na drugiej pozycji znalazła się praca Karoliny Saj z SP w Przedborzu, na trzeciej Krzysztofa Goli z SP 2.   Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Rozalia Maciąg z SP 2.                    .

Jury wręczyło zwycięzcom dyplomy i nagrody. Pozostali uczniowie również otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Druga część uroczystości poświęcona była Narodowemu Świętu Niepodległości. Widzowie mogli obejrzeć spektakl pt. „Opowiedz nam, dziadku!”, przygotowany przez zespół teatralny „Porzuceni”  oraz wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego.

Organizatorzy: p. Małgorzata Jagodzińska, p. Anna Januszek, p. Magda Kornak, p. Klaudia Serafin, p. Elżbieta Skowrońska, p. Wioletta Wyka serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w tym wydarzeniu.