• Wycieczka na Skansen

• 22.10.2019 21:00
      •            22 października  klasy Vb, Vc oraz Vd
                                            udały się na wycieczkę oraz warsztaty na Skansen w Kolbuszowej.

• Pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzenia warsztatu dawnego garncarza, a następnie udaliśmy się do dawnej szkoły na warsztaty ceramiczne. Tutaj na kole garncarskim lepiliśmy z gliny figurki według własnego pomysłu. Ile frajdy sprawiły dzieciom te zajęcia można zobaczyć na zdjęciach.  Druga grupa  uczestniczyła w zajęciach "Na przerwie w starej szkole", w trakcie których uczniowie poznali podstawowe informacje na temat życia i zabaw dzieci na dawnej wsi. Spróbowali zabawić się w : cymbergaja, hacelków oraz wilka i owce.

Podczas wizyty na Skansenie podziwialiśmy różnego rodzaju wiatraki, przydrożne kapliczki, dawne chałupy, kuźnię, stodoły oraz młyn wodny. Spacer między starymi chałupami i opowieści pana przewodnika zainteresowały wszystkich uczestników wycieczki. Poznaliśmy bogatą symbolikę starego domu i zwyczaje mające zapewnić dawnym mieszkańcom pomyślność i szczęście.  Po warsztatach dzieci udały się na piknik z grillem i zabawy na świeżym powietrzu.