• „Kamiliada 2019”

• 31.05.2019 08:11
      • Piękne, sobotnie popołudnie 25 maja było wyjątkowym czasem dla naszej szkoły z powodu odbywającego się  corocznego święta szkoły – „Kamiliady”, która w tym roku przybrała formę pikniku rodzinnego.
      •

Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnym przemarszem uczestników przez miasto przy dźwiękach orkiestry z Państwowej Szkoły Muzycznej  w Kolbuszowej. Po powitaniu zaproszonych gości, m.in. burmistrza Jana Zuby, Grzegorza Romaniuka, Karola Wesołowskiego, Mirosława Kaczmarczyka i Grzegorza Wójcickiego, kilka słów o bezpieczeństwie skierowała do wszystkich mł.asp. Beata Chmielowiec z Powiatowej Komendy Policji w Kolbuszowej.

Uczestnicy mieli zapewnione różnorodne atrakcji. Najmłodsi najbardziej zainteresowani byli dmuchanymi zjeżdżalniami, wozem strażackim i policyjnym oraz pokazami sztuki walki Capoeira i karate. Niektórzy chcieli się upodobnić do bajkowych postaci i pozwolili pomalować sobie twarz, a inni sami zabrali się do pracy i przy pomocy kredy ozdabiali asfaltowe boisko szkolne. Dzieci lubiące naukę i zagadki można było spotkać przy stolikach doświadczeń naukowych i gier edukacyjnych. Każdy mógł „wyczarować” ulubione zwierzątko z nadmuchanego balonika.

Starsi uczniowie najchętniej uczestniczyli w rozgrywkach sportowych : przeciąganiu liny, skokach przez skakankę, rzucaniu balonów z wodą w parach. Chociaż ostatnia konkurencja kończyła się oblaniem uczestników to słodkie upominki wynagrodziły im te niedogodności. Młodzież z zainteresowaniem oglądała motory prezentowane na miasteczku ruchu drogowego przez Motocyklistów z Kolbuszowej i okolic oraz próbowała swych sił na łódce prezentowanej przez Klub Żeglarski „Orkan” z Mielca ( przypominamy, że do 14 czerwca trwa konkurs na wymyślenie nazwy dla kolbuszowskiego klubu żeglarskiego, a główną nagrodą jest rodzinny rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim w uzgodnionym terminie - szczegóły na Librusie). Wszystkim obecnym czas umilała Młodzieżowa Orkiestra z MDK w Kolbuszowej, którą przygotował pan Wojciech Front oraz dzieci przygotowane przez instruktorkę śpiewu panią Magdę Jerzuchowską. Nasi uczniowie również zaprezentowali swoje talenty. Dzieci z klas I-III zaśpiewały przepiękną piosenkę dla swoich mam z okazji Dnia Matki.
        Ponadto wystąpili:

- Kornelia Chodorowska, Natalia Foryś, Hanna Starzec z klasy IV d - zaśpiewały utwór „Na cztery i na sześć”,

- Natalia Marut, Gabriel Pastuła, Jesica Ozga z klasy V a - zaśpiewały utwór „Cud w szafie”,

- Marcin Kosiorowski z klasy VII c -  zagrał na flecie,

- Karolina Wilk z klasy VI a - zaśpiewała utwór „Obiecuję”,

- Julia Stan, Gabriela Wilk z klasa V b - zaprezentowały ćwiczenia akrobatyczne,

- Łucja Chodorowska, Marta Flis, Julia Pogoda z klasy VIII c  - zaśpiewały  utwór „Sound of Silence”,

- Maciej Sitko z klasy III d gimnazjum – zaprezentował rap.

Na koniec imprezy wszyscy mogli posłuchać koncertu Dominiki Kobiałki - uczestniczki The Voice of Poland.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji pikniku pani Marii Opalińskiej, pani Marzenie Bajor i Radzie Rodziców, panu Grzegorzowi Romaniukowi i Zarządowi Osiedla nr 1, panu Karolowi Wesołowskiemu i  Zarządowi Osiedla nr 2, pani Magdalenie Hałdaś z UMiG w Kolbuszowej, pani Aleksandrze Niezgodzie i orkiestrze z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej, panu Wiesławowi Sitce, dyrektorowi MDK w Kolbuszowej, panu Stanisławowi Długoszowi z MDK w Kolbuszowej, pani Beacie Chmielowiec i policjantom z Powiatowej Komendy Policji w Kolbuszowej, pani Magdzie Jerzuchowskiej i jej podopiecznym, panu Wojciechowi Frontowi i Młodzieżowej Orkiestrze z MDK w Kolbuszowej, panu Władysławowi Koźmicowi i Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi, panu Dawidowi Skrzypkowi i Klubowi Żeglarskiemu „Orkan” z Mielca, panu Janowi Stobierskiemu i  Piekarni Staropolskiej  ze Świerczowa, Piekarni nr 2 w Kolbuszowej, panu Janowi Dudzińskiemu i panu Marcinowi Małaczyńskiemu, panu Pawłowi Matejkowskiemu i Kolbuszowskiemu Klubowi Karate, pani Monice Babiuch i  Akademii Sztuki Walki Capoeira.

Dziękujemy także wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom za pomoc w organizacji oraz za świetną wspólną zabawę.

SP nr 2 w Kolbuszowej