• Adopcja serca

• 06.03.2019 12:31
      • Adopcja serca to niezwykłe dzieło pomocy sierotom i dzieciom ze skrajnie ubogich afrykańskich rodzin prowadzone przez Ruch Maitri od 1996 roku.
      •

Adopcja serca to niezwykłe dzieło pomocy sierotom i dzieciom ze skrajnie ubogich afrykańskich rodzin prowadzone przez Ruch Maitri od 1996 roku. Udział w programie oznacza moralne zobowiązanie ofiarodawcy do niesienia pomocy konkretnemu znanemu z imienia i nazwiska dziecku. Celem adopcji jest uchronienie najbiedniejszych od śmierci głodowej i chorób oraz zapewnienie dzieciom środków na naukę i przygotowanie do samodzielnego życia.

Programy pomocowe:

-Szkoła podstawowa obejmuje dzieci najmłodsze, uczęszczające do szkoły podstawowej i te, które nie rozpoczęły jeszcze nauki. Miesięczna składka to równowartość 13 EUR, przeznaczane na dożywianie i utrzymanie dziecka oraz opłaty szkolne.

-Szkoła średnia-obejmuje dzieci i młodzież uczące się w szkole ponadpodstawowej. Miesięczna składka to równowartość 17 EUR z przeznaczeniem na utrzymanie podopiecznego i opłaty szkolne. Program trwa około 6 lat.

-Szkoła życia- uczęszcza do niej zazwyczaj młodzież pełnoletnia, która wcześniej nie miała możliwości nauki, ani zdobycia zawodu. Miesięczna składka to równowartość 15 EUR z przeznaczeniem na opłaty szkolne. Nauka trwa zazwyczaj 3 lata.

Szkolne koło Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim  wolontariuszom, którzy wzięli udział w kweście na rzecz adoptowanych dzieci z Afryki w dniu

4 listopada 2018 pod kościołem św.brata Alberta w Kolbuszowej.

Dziękujemy następującym uczniom:

kl.VIIa                                                         kl.IIIe

Dominika Syper                                Julia Dec

Bernadetta Ozimek

Dawid Pastuła                                           kl.IIIc

Dorota Cudecka

Karolina Dworak

Zuzanna Kapusta

kl.VIIc                                      Anna Kozdra

Jakub Opaliński                                Magdalena Świątek

Wojciech Peret                                  Karolina Zuba

Wiktor Rzepka

Dawid Siuzdak

kl.IIId                                                          kl.IIIb                                       Jakub Pieróg

Kevin Kozioł                                      Oliwia Gul

Karolina Szalony                               Victoria Rząsa

Aleksandra Draus                             Oliwia Zając

Amelia Świder

Dawid Starzec

Dzięki ofiarodawcom uzbieraliśmy kwotę 2178,93zł, co pozwoli kontynuować naukę przez kolejny rok szkolny naszym podopiecznym: Maximowi, Sitesi i Antoinette. Roczny koszt nauki i zapewnienie dziecku 1 posiłku w szkole to około 700 złotych. Serdecznie dziękujemy też nauczycielom, którzy włączyli się w pomoc w kweście. Zachęcamy też do prowadzenia korespondencji z naszymi dziećmi -może być w j.angielskim lub francuskim. Szczególnie przed zbliżającymi się Świętami zachęcamy do wykonania własnoręcznych kartek i napisania życzeń świątecznych. Na kartki czekamy do końca lutego.

Renata Kłosowska