• 18 Wymiana. Wyjazd oczami Mikołaja

• 17.06.2023 21:44
      • Wspomnienia Mikołaja- ucznia klasy 6d
      • 03. 06-10. 06. 2023 roku odbyła się XVIII wymiana szkolna z uczniami z Niemiec. Był to wyjazd, w którym każdy z nas mógł na tydzień spróbować życia w innym kraju.

W dzień przyjazdu zostaliśmy bardzo miło przyjęci i udaliśmy się do przydzielonych nam rodzin.

W pierwszym dniu przebywaliśmy na lekcjach w niemieckiej szkole, a następnie udaliśmy się na spływ kajakowy poprzedzony pysznymi lodami. Tego dnia towarzyszyło nam wiele przygód.

Podczas drugiego dnia mogliśmy ujrzeć uroki wyjątkowego krajobrazu Morza Północnego oraz ujście jednej z największych rzek w Europie - Łaby.

Następnego dnia pojechaliśmy do niemieckiego miasteczka Buxtehude, w którym bawiliśmy się w szukanie ukrytych obiektów. Po południu udaliśmy sie na skansen, gdzie poznawaliśmy kulturę i historię niemiecką.

Czwartek, czyli dzień czwarty spędziliśmy w jednym z najbardziej znanych niemieckich miast - Hamburgu. Płynęliśmy tam promem oraz spacerowaliśmy tunelem pod Łabą. W drodze do filharmonii mogliśmy podziwiać wielki port w tym wyjątkowym mieście oraz inne znane na całym świecie obiekty. Najbardziej oczekiwanym punktem tego dnia była wizyta w galerii Europapassage. Tego dnia wszyscy wrócili z „pełnymi rękami zakupów".

Ostatniego dnia byliśmy bardzo smutni z powodu naszego odjazdu. Chwile rozpaczy umiliły nam rozgrywki sportowe oraz wspólny grill. Pożegnaliśmy się z naszymi rodzinami, z nowymi przyjaciółmi oraz z wszystkim nowo poznanymi osobami.

Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Cieszymy się z szansy jaką otrzymaliśmy. Podróż umożliwiła nam poszerzenie horyzontów oraz zawarcie nowych przyjaźni, które - mamy nadzieję - przetrwają dłużej.

Mikołaj Ozga, klasa 6d