• IV miejsce naszych uczniów w finale XII Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”

• 24.03.2024 11:42
      • Konkurs matematyczny zespołów 2-osobowych w Jarosławiu.

• Tegoroczna edycja Maratonu Matematycznego ,,Banachiada” składała się z trzech etapów :

- I etap – eliminacje szkolne w szkołach, które zgłosiły swój udział w konkursie,

- II i III etap (finał) – w siedzibie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu dnia 8 marca 2024 r.

Drugi etap Konkursu polegał na rozwiązaniu przez dwuosobowe zespoły przy stanowisku komputerowym testu, udostępnionego przez program komputerowy, składającego się z 25 zadań zamkniętych. Test oceniany był automatycznie poprzez porównanie udzielonych odpowiedzi z kluczem. Zliczenia wyników dokonał program komputerowy i wynik testu został podany każdemu uczestnikowi niezwłocznie po dokonaniu obliczeń.

Do trzeciego etapu (finału Konkursu) zostało zakwalifikowanych dziesięć dwuosobowych zespołów, które uzyskały największą liczbę punktów, w jak najkrótszym czasie.

W drugim i trzecim etapie konkursu naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego

Hubert Mytych z klasy 8 c i Nikodem Grabiec  z klasy 7 d.

Podczas III etapu (finałowego) uczestnicy w ciągu 3 godzin pracowali w dwuosobowych zespołach  przy oddzielnych stolikach rozwiązując 60 zadań  otwartych przygotowanych przez Komisję Konkursową.

O zwycięstwie decydowała liczba uzyskanych punktów.

Chłopcy uzyskali 90 punktów, zdobyli  IV  miejsce i tytuły finalistów tego konkursu. Do tytułu laureata zabrakło im 5 punktów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem dydaktycznym uczniów jest pani Helena Mazan.

Nauczyciele matematyki